Par mums

Sākās viss ar to, ka divas parastas savu bērnu mammas, Aina Kivilande un Māra Niedra, izlasīja vēsti par elektroenerģijas tarifu celšanu un tai sekojošos Latvenergo melus, ka pusi mājsaimniecību tas neskaršot. Mammas veica aprēķinus, balstoties uz saviem elektroenerģijas patēriņiem, aptaujāja radus un draugus un konstatēja, ka Latvenergo apgalvojumi par Latvijas mājsaimniecību elektroenerģijas patēriņa ieradumiem radikāli atšķiras no realitātes. Rezultātā abas nolēma veikt plašāku pētījumu, lai noskaidrotu reālo situāciju valstī un, ja patiesība turpinātu atšķirties no masu informācijas līdzekļos paustā, iepazīstinātu ar to sabiedrību. Pētījuma kopsavilkums ir pieejams šeit.

Tā kā iecere rosināt dialogu, piedāvājot Latvenergo, valdībai un sabiedrībai reālu mājsaimniecību datus, pretī saņēma noraidījumu un jaunus melus, bet aptaujas komentāri saturēja vairākus tūkstošus kliedzošu liecību par ekonomiskajiem apstākļiem Latvijas ģimenēs, sapratām, ka par sociālo taisnīgumu nāksies cīnīties pašām.

Šodien skarbi.eu rindas ir papildinājuši domubiedri:

  • Andrejs Andrejevs, zinātnieks un uzņēmējs, kura moto ir „Ja gribi, lai kaut ko izdara kārtīgi, dari to pats. Vai vismaz skaties uz pirkstiem.“;
  • Reinholds Zviedris, zinātnieks un uzņēmējs;
  • kā arī citi Latvijas patrioti, kopā veidojot kompetencēm bagātu komandu.

Ar cieņu,
skarbi.eu komanda