Turpmākie plāni jeb vai ir dzīve pēc tarifu apstiprināšanas?

Vēršam uzmanību uz to, ka Aina un Māra nekaro pret Latvenergo vai Kamparu. Runa ir par nesadzirdētu, maksātnespējīgu vairākus simtus tūkstošu lielu Latvijas iedzīvotāju daļu un AKLU un KURLU valdību.

Aptaujas rezultāti mums nav pārsteigums, bet skumja fakta konstatācija – ja sākotnēji runa bija tikai par patērinja apjoma noskaidrošanu, tad šobrīd uzmanības fokusā arvien vairāk ir valstiska līmeņa nevērība pret dažādām sociālajām riska grupām, kuras Labklājības ministrija ir apzinājusi jau sen, bet reāla rīcība nav sekojusi. Uz aptaujas apkopošanas brīdi bija 4422 komentāri pie anketām, to vidū bija ļoti daudz liecību tam, ka sociālā atbalsta sistēma NEfunkcionē. Mēs redzam, ka ļoti daudzu iedzīvotāju maksātspēja ir zemāka, nekā tiek sagaidīts jauno tarifu sakarā jeb teiksim tā – ar tarifu apstiprināšanas brīdi sociālo katastrofu var uzskatīt par atklātu.

Mēs uzskatam, ka katram ir jādara savs darbs – kareivji šauj, lauka virtuve vāra, sarkanais krusts aizšuj vēderus.

Mēs esam uzņēmušās tādu kā ziņneša lomu – aizgādāt informāciju līdz adresātam, pārliecināties, ka adresāts to ir SAPRATIS un ziņot atpakaļ – mūs saprata vai nē.

Mēs gribam, lai nepilnību, kuru dēļ mūsu aptauju atzītu par “nepieskaitāmu”, meklēšanas vietā, atbildīgās PERSONAS (nevis institūcijas), iepazītos ar to saturu, ko nevar apstrīdēt – reāliem stāstiem.

Šobrīd komentāru ir vairāk par 6000 (http://www.visidati.lv/res/47683531145954/), laipni lūdzam ar tiem iepazīties. Pēc būtības aptauja un tai sekojošie procesi ir komunikācijas uzsākšana ar valdību. Kā no saskarsmes teorijas zināms, ja vēstījums netiek uztverts, atbildīgas ir abas puses – attiecīgi mūsu tuvākie nākotnes plāni ir strādāt tā, lai aptaujāto cilvēku vēstījums taptu sadzirdēts gan Latvijā, gan ārpus tās.

Tarifu apstiprināšana varbūt ir punkts Latvenergo, SPRK vai Ekonomikas ministrijai. Mēs neko neesam ne parakstījušas, ne apstiprinājušas. Mums ir pašām savi atskaites punkti un mērķi – mēs turpināsim iesākto.

Birkas: , , , , , , , ,

5 komentāri par “Turpmākie plāni jeb vai ir dzīve pēc tarifu apstiprināšanas?”

 1. Aigars Mahinovs saka:

  Kurli? Tieši otrādāk – valdība beidzot ir izdarījusi vienu lietu, ko pieprasīja miljoniem latvišu jau sen – ieviesa pirmo Latvijas vēsturē PROGRESĪVO PATERIŅA NODOKLI ! Varam sākt svinet, tauta! Gadu desmitiem tauta prasija progresīvo nodokli un pārnest nodokļa slogu no algas uz patēriņu (lai maksā ari bagātnieki, kas pārsvarā pelna no kapitala pieauguma). Šī tarifa izmaiņa sasniedz abus šos mērķus – kas vairāk patērē, tas viarāk maksā! URA tovarishi!

 2. skaa saka:

  Nu ko, tarifi apstiprināti. Kāda būs iedzīvotāju tālākā rīcība? Neapmierinātība ir acīmredzama un liela. Domāju, ka šī vietne varētu lieliski kalpot kā platforma turpmākās darbības realizēšanā. Vienalga, vai tā būs protesta akcija vai tiesāšanās.

 3. Tweets that mention Jauns ieraksts: Turpmākie plāni jeb vai ir dzīve pēc tarifu apstiprināšanas? -- Topsy.com saka:

  […] This post was mentioned on Twitter by Kristine Kazaka, eu skarbi. eu skarbi said: Jauns ieraksts: Turpmākie plāni jeb vai ir dzīve pēc tarifu apstiprināšanas? http://bit.ly/exvou0 […]

 4. Ķirks saka:

  “Tarifiem ir jābūt ekonomiski pamatotiem, tādiem, lai tie segtu ar pakalpojuma sniegšanu saistītās izmaksas, – ne vairāk, bet arī ne mazāk, un tādi tie arī ir.”
  S T O P !!!
  A no kurienes tad 40 miljoni gadā Latvenergo peļņa ??? Tātad par šo summu tarifus vajadzēja S A M A Z I N Ā T !!!

 5. Sandis saka:

  Raidījumā”Kas notiek Latvijā?”Kampars nodemonstrēja “augstāko pilotāžu” apgalvojot, lai tie, kam mājsaimniecības apkuri nodrošina siltumsūkņi, uzstāda vēja ģeneratorus?! Tikai tad, lūk, tas būšot videi draudzīgs apkures veids?! :) Jājautā, cik viņš ir kompetents šajos jautājumos. Tai brīdī gribēju mest ar kaut ko smagu pa TV, bet palika žēl sava televizora:(
  Šodien LR1 raidījumā “Krustpunkts” Vējonis noplātīja rociņas, ka arī viņš nevarot ietekmēt šādu Latvenergo un SPRK lēmumu par tarifu paaugstināšanu…Tad jājautā-kam mums vispār ir nepieciešama šāda valdība, kas neko nevar izdarīt un ietekmēt?

Atstāt komentāru